آنچه باید از بوتاکس بدانید

 آنچه باید از بوتاکس بدانید

استفاده از بوتاکس برای رفع بسیاری از مشکلات پوستی مورد استفاده قرار میگیرد .

اغلب از بوتاکس برای رفع چین و چروک استفاده میشود ، بوتاکس نوعی سم است که میتواند بافت زیر پوست را پوشش داده و چین و چروکهارا از بین ببرد مکانیسم اثر این دارو با  قطع اثر تحریکی اعصاب روی عضلات مورد تزریقخواهد بود در علم درماتولوژی این دارو برای رفع چروکهای پیشانی، بین دو ابرو و کناره های چشم استفاده می شود. معمولا بین 3 تا 7 روز پس از تزریق، اثر آن کامل می شود. این اثر معمولا بین 4 تا 6 ماه نیز باقی می ماند و پس از آن به تدریج اثرات دارو از بین می رود.

در واقع بوتاکس نوعی سم است به نام بوتولینیوم ، سم بوتولینیوم  که معمولا در موارد زیر بکار گرفته میشود:

خط اخم،چروکهای کنار چشم،خطوط افقی پیشانی،و باندهای پوستی گردن

 

بعد از تزریق بوتاکس موضع مورد نظر بهبود میابد و بعد از ده روز کاملا اثر کافی را به جا میگذارد. در طی تزریق بوتاکس عضلات سفت شده و  از ایجاد چین و چروک جلوگیری میکند ،البته  ضخامت و نوع پوست و شدت چین وچروک بستگی در کیفیت بوتاکس تزریق شده موثر است .

تزریق بوتاکس برای  این افراد توصیه نمیشود .

-افراد کمتر از ١٨یا بیشتر از ٦٥سال

-افراد دارای  حساسیت به پروتئین شیر گاو

-افرادی که به محصول بوتولینیوم دیگری واکنش حساسیتی داده اند.

-افرادیکه در محل تزریق عفونت پوستی دارند.

-خانم های باردار یا در دوران شیردهی

استفاده از بوتاکس برای پوشش و از بین بردن خطوط اخم و یا چروک های سطحی پوست کاربرد فراوانی دارد .

باید نکاتی را قبل از انجام عمل بوتاکس مد نظر قرار دهید ،توصیه میشود  فردی که میخواهد بوتاکس تزریق کند ،قبل از ازین اقدام ، برای کاهش احتمال بروز کبودی ، از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و داروهای ضدالتهاب و  پرهیز کنند. همچنین از کشیدن سیگار و قلیاتن قبل از عمل پرهیز شود ، بعد از عمل نیز به هیچ عنوان موضع را ماساژ ندهید و از دست زدن مدام به آن جلوگیری کنید . در این کار، امکان پخش دارو به عضلات دیگر که مورد نظر پزشک نیست، وجود دارد.

این روش هرچند بسیار مفید و موثر است اما توجه داشته باشید که در صورتیکه موارد لازم را رعایت نکنید ممکن است از نتییجه ی عمل ناراضی شوید ف بنابراین برای کاهش عوارض احتمالی به یک پزشک با تجربه در این زمنیه مراجعه کنید .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 4 =