استفاده از عینک بعد از عمل جراحی بینی

استفاده از عینک بعد از عمل بینی

پس از انجام جراحی بینی استفاده از عینک یکی از دغدغه ها ی اشخاصی می باشد که عینکی می باشند توجه به این نکته لازم و ضروری می باشد که در جراحی بینی استخوانهای نواحی کنار بینی شکسته می شوند هر گونه فشار به نواحی کناره های بینی احتمال اینکه استخوانهای بینی جابه جا گردد و تغییر شکل دهند وجود دارد .

پس از جراحی  بینی به دلیل اینکه اسپلیت یا گچ بر روی بینی قرار داده می شود استفاده از عینک بر روی کچ مانعی نداشته و امکان جابجایی و تغییر شکل نهایی بر روی بینی وجود ندارد اما با توجه به اینکه بیمار روزهای اول نقاهت را سپری کرده توصیه می شود که مراقبت های ویژه ای از بینی صورت پذیرد و از عواملی که موجب آسیب رساندن یا صدمه زدن به بینی باشد اجتناب نمایید.

 

بعد از عمل جراحی بینی

پس از یک هفته بعد از انجام جراحی از چسب بینی استفاده می شود، استفاده از عینک احتمال جابجایی استخوانها و یا آسیب رساندن به بینی وجود دارد توصیه می گردد که از عینک استفاده نشود و اگر بیمار نیازمند عینک می باشد از لنزهای تماس داخل چشم استفاده بنماید و در غیر این صورت می تواند از چسب کمک گرفته و چسب را به نحوی استفاده نماید که قسمت فرم عینک به پیشانی چسبانده شود تا از میزان فشار به روی بینی کاسته شود و به این نکته توجه شود که فرم عینک(farm) حتما سبک باشد .

پس از گذر مدت زمان یک ماه پس از انجام جراحی بینی شخص می تواند از عینک استفاده نمایید ولی توصیه می شود حتما از عینک های استفاده شود که قاب عینک سبک باشد تا به بینی فشاری وارد نشود و احتمال جابه جایی بینی را نداشته باشد .

به بیماران معمولا توصیه می شود که اگر قصد انجام جراحی لیزیک چشم را داشته باشد پس از مدت زمان یک ماه ، لیزیک چشم را انجام بدهند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + نه =

پروتز سینه جراحی بینی جراحی بینی متخصص پوست درمان ناباروری آزمایش تیروئید