اسپلینت جراحی بینی

اسپلينت عمل بینی چیست ؟

اسپلينت در واقع یک نوع آتل پلاستیکی می باشد که در روزه های ابتدای بینی بر روی بینی قرار می گیرد برای محافظت از بینی ، اسپلينت به استخوان و غضروف های بینی کمک کرده تا به اتمام رسیدن دوره نقاهت بینی و ترمیم آن بینی از جایش حرکت نکرده و جابجا نشود ، این محافظ بینی پس از یک هفته پس از جراحی برداشته می شود .

نکته ای که باید به آن توجه شود این است که حتما اسپلينت خشک و تمیز نگهداری شود و از خیس نمودن آن اجتناب نموده زیرا خیس شدن موجب می شود که اسپلينت بینی شل گردد این امر ممکن است نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار دهد .

توصیه می شود اسپلينت عمل جراحی بینی را دستکاری نکرده و تا زمانی که پزشک معالجه ، تشخیص نداده است از برداشتن اسپلينت خود داری کرده معمولا پس از یک هفته از انجام جراحی بینی اسپلينت را پزشکان بر می دارند .

از آنجا که خیس شدن اسپلينت موجب شده تا شل گردد توصیه می شود قبل از مراجعه به پزشک برای برداشتن آن در روز هفتم چند ساعت قبل از مراجعه به مطب حمام کامل بگیرید تا اسپلينت به خوبی خیس شود توجه به این نکته ضروری است که به اسپلينت دست نزده فقط به زیر دوش رفته و سرتان راشامپو زده و مطابق عادت معمول استحمام نموده معمولا این استحمام چند ساعت قبل از مراجعه به پزشک به این دلیل می باشد که اسپلیت به آسانی جدا گردد .

توجه نماید که پس از برداشتن اسپلينت بینی هنوز ورم داشته و زود نتیجه گیری نکرده چون بینی به مدت زمان شش الی یک سال ورم داشته و تا پایان این مدت زمان باید صبر نموده و شکل نهایی بینی شکل گرفته و بینی شما پس از برطرف شدن کامل ورم زیباتر نیز می گردد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

پروتز سینه جراحی بینی جراحی بینی متخصص پوست درمان ناباروری آزمایش تیروئید