بوتاکس چیست

بوتاکس چیست

انجام جراحی بوتاکس بهترین روش برای زیبایی و جوان سازی می باشد این دارونوعی پروتئین مشتق  می باشد ،تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورت و گردن کاربرد دارد ، در کل ژل بوتاکس دو نوع کاربرد دارد : کاربرد درمانی و کاربرد زیبایی که در این مقاله هر دو کاربرد آن را به اختصار شرح می دهیم .

بوتاکس در واقع یک نوع دارو می باشد که می توان از آن بهره گرفت جهت از بین بردن چین و چروک های پیشانی ، گوشه چشم و بین دو ابرو ، در واقع این دارو جهت آزاد سازی یک باکتری کلسترویدیوم بوتولینیوم می باشد که این باکتری هوازی بوده ، پزشکان از  سم این باکتری در مصارف پزشکی و زیبایی بهره می گیرند .

اگرچه تزریق  و کاربرد بوتاکس عموما برای زیبایی و رفع چین و چروک می باشد اما می توان از این دارو در موارد دیگری استفاده که شامل :

اشخاصی که به میگرین مبتلا می باشند با تزریق بوتاکس می توانند سردرد میگرنی خود را بهبود ببخشند .

در اشخاصی که به اسپاسم اندام فوقانی مبتلا بوده برای درمان اسپاسم و سفتی عضلات آرنج و انگشتها و مچ نیزاز این دارو برای درمان وبرطرف نمودن مشکل خود بهره گرفته .

 

اشخاصی که از کجی گردن و دردها ی آن رنج می برند ، می توانند باتزریق ژل بوتاکس این عارضه را برطرف نمایند .

اشخاصی که در زیر بغل تعریق بیش از حد طبیعی را دارند می توانند برای درمان تعریق خود از این دارو استفاده نمایند .

تزریق بوتاکس جهت جذب ناحیه ای می باشد که تزریق می گردد و موقتا آن ناحیه را فلج می نماید که فلج نمودن ناحیه ای که به آن ژل تزریق می شود به مدت زمان 3 الی 6 ماه می باشد .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =