ریزش مو در آقایان

ریزش مو در آقایان

معمولا ریزش مو در آقایان شایع تر است ، این امر زمانی ناراحت کننده است که ریزش موها به دلایل موروثی و ژنتیکی باشند در این حالت فرد چاره ای جز کاشت موی طبیعی ندارد . اما ممکن است ریزش ها عوامل دیگری داشته باشند بنابراین به راحتی میتوان اقدام به درمان در این زمینه نمود و از ریزش موها جلوگیری نمود.

ریزش به غیر از عوامل ژنتیکی ممکن است به دلیل مشکل در هورمون ها رخ دهد

ریزش موبه دلیل مشکلات غده تیروئید
تیروئید با این که کوچک است ، اماتغییر بزرگی در بدن ایجاد میکند و تاثیر زیادی در عملکرد متابولیکی بدن دارد.

کم کاری این غده میتواند مشکلات چاقی در افراد و ریزش موها تشدید کند .

این عامل میتواند خانم هارا نیز درگیر کند.

اگر در بدن خود علاوه بر ریزش مو علائم دیگری مانند خستگی، فشار دادن دندان ها به هم، گردن درد و یا احساس ناخوشی کلی می کنید، بهتر است به پزشک مراجعه کرده و تیروئیدتان را بررسی کنید.

استرس ، عامل دیگر ریزش موها
ریزش مو در هنگام عصبانیت بسیار رایج است ، ممکن است عصبانیت به حدی باشد که بخواهید موهایتان را از ریشه بکنید .استرس های ناشی از عصبانیت عاملی برای ریزش موها هستند ..

طبق آخرین تحقیقات تنش های روحی – روانی و استرس باعث ریزش و طاسی مو می شود.

بد نیست بدانید که  استرس باعث می شود که تعداد زیادی از فولیکول های مو یا همان پیاز موها وارد فاز استراحت شوند و بعد از شانه زدن مشاهده میکنید که موهایتا میریزد.
عفونت عامل مهم در ریزش موها
عفونت ها باعث تضعیف عصب های مو میشوند و موهارا دچار ریزش میکند، عفونت های قارچی پوستی یا درماتوفیتوزیس یکی از این عفونت هایی است که بافت های پوست، مو و ناخن را درگیر کرده و بعد از مدتی موهارا از بین میبرند. در صورتیکه پوست سر دچار عفون شود ممکن است در یک دوره ی زمانی موهارا دچار ریزش کند.
عفونت های ناشی از  درماتیت نیز میتواند این بیماری را تشدید کند. این بیماری پوستی با درگیر کردن پوست سر، موها را نیز درگیر می کند.

فولیکولیت نیز همانطور که از اسمش پیداست، عفونتی است که فولیکول های مو را مبتلا می کند.

به عقیده ی محققان، سیفلیس یک بیماری مقاربتی مسری است که می تواند باعث شکنندگی و نازک شدن موها شده و آنها را از بین ببرد.

ریزش مو در آقایان

ریزش موی ناشی از تغذیه
طبق آخرین تحقیقات بیان شده باید از یک رژیم مناسب که به مقدار کافی پروتئین داشته باشد استفاده کنید.

عدم مصرف کافی پروتئین می تواند به سلامت موها آسیب بزند. توجه داشته باشید که موها برای سالم ماندن به آهن و ویتامین C نیز نیاز دارند.

با این حال به عقیده ی برخی محققان، داشتن تغذیه ای سرشار از پروتئین نیز می تواند برای پوست سر آسیب رسان باشد، چون در چنین رژیم هایی به میزان کافی کربوهیدرات مصرف نمی شود و امکان بروز کمبودهای غذایی وجود دارد. بنابراین نیازی نیست که خودتان را مجبور به مصرف بیش از حد پروتئین و نوشیدنی های پروتئینی کنید.

همچنین افرادی که به مقدار زیاد دخانیات مصرف میکنند خیلی زودتر از معمول دچار ریزش مو، چین و چروک پوستی و سفیدی موها می شوند.

توصیه می کنیم در صورت مشاهده ریزش مو، به یک پزشک برای مراقبت از موها مراجعه نمایید و در صورت لزوم اقدام به کاشت مو نمایید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =