عمل بینی و جراحی فک

جراحی بینی و ارتودنسی ( جراحی فک )65

اشخاصی که دارای نامرتبی دردندانها و یا مشکلاتی در فک بوده و قصد انجام جراحی بینی را داشته باید به یکسری از نکات توجه نموده که در این مقاله به بیان این نکات پرداخته و این دسته از اشخاص با توجه به این نکات می توانند به جراحی بینی بپردازند .
از جمله عواملی که بر روند رشد فک اثر گذاشته مشکلات و گرفتگی بینی می باشد که بسیار تاثیر گذار بر رشد فک می باشد هم چنین عدم رشد فک می تواند بر ظاهر بینی و صورت تاثیر گذار باشد .
زمانی که شخص در سن رشد باشد انحراف بینی و یا گرفتگی های بینی موجب می شود که شخص نتواند از راه بینی تنفس کرده و نفس بکشد و این امر موجب شده تنفس از راه دهان صورت بگیرد و این علت موجب می شود که با گذشت زمان در هنگام خواب دهان شخص باز بماند و گذشت زمان موجب شده که فک های بالا و پایین تغییر شکل دهند، این تغییرات موجب شده که فک بالا به سمت جلو کشیده شود و فک پایین به سمت عقب کشیده شود و به این نحو رشد نموده این روند تغییرات در رشد بر روی دندانها تاثیر گذار بوده و موجب می شود که دندانها به شکل کج رشد نموده و در یک ردیف قرار نگیرند و باعث ایجاد یک نامرتبی در دندانها شود .

رابطه عمل بینی و جراحی فک

پزشکان معمولا توصیه می نمایند که در گام نخست مشکل بینی اصلاح گشته مواردی نظیر انحراف و گرفتگی بینی را برطرف نموده ، زیرا اگر عمل ارتودنسی ابتدا صورت گیرد احتمال اینکه اختلاف دندانی بازگردد وجود داشته ، بنابراین ابتدا توصیه می شود که بیمار مشکلات مربوط به بینی را حل نموده و پس از آن به عمل ارتودنسی بپردازد.
در اشخاصی که فقط فک پایینی عقب رفته باشد و از لحاظ شکل دندانها مشکلی نداشته باشند برای جلو آوردن فک از پروتز چانه بهره بگیرند و پس از انجام پروتز چانه جراحی زیبایی بینی را انجام دهند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 15 =

پروتز سینه جراحی بینی جراحی بینی متخصص پوست درمان ناباروری آزمایش تیروئید