عمل جراحی بینی و بیماری های خاص افراد

انجام جراحی بینی در بیماری های خاص

اشخاصی که متقاضی جراحی بینی می باشند ممکن است که یک سری بیماری داشته باشند از جمله بیماری های نظیر کم خونی ، آسم ، صرع و …. این اشخاص می توانند عمل زیبایی جراحی بینی را انجام دهند اما باید تحت شرایط خاص عمل بینی انجام داده از جمله بیماری های که نیازمند شرایط خاص جراحی بینی می باشند شامل موارد ذیل می باشد :

بیماری کم خونی و سایر بیماری های خونی

از آزمایشات رایج و شایعی که قبل از عمل زیبایی بینی باید انجام گیرد آزمایش غلظت خون و هموگلوبین بدن می باشد ، اگرمیزان غلظت خون یا همان هموگلوبین برای بانوان کمتر از ۱۲ و برای آقایون کمتر از ۱۳ باشد فرد به کم خونی مبتلا بوده در صورتی که رنج غلظت خون این مقدار باشد انجام جراحی بلامانع می باشد .

عمل بینی و بیماری های خاص افراد

عمل بینی و بیماری های خاص افراد

در شرایطی که میزان هموگلوبین بیشتر از ۱۰ باشد انجام جراحی بینی مشکلی را بوجود نمی آورد و در صورت کمتر بودنغلظت خون از ۱۰ انجام جراحی توصیه نمی شود زیرا احتمال بروز مشکلات قلبی برای بیمار می باشد و اگر این عدد بین ۱۰ تا ۱۲ باشد مشکلی برای انجام جراحی وجود ندارد ،این اشخاص توصیه می شود که بعد از جراحی بینی قرص های آهن و قرص های مولتی ویتامین قبل و پس از جراحی استفاده نمایند زیرا برای این اشخاص احتمال ضعف وبی حالی در مدت زمان چند روز پس از جراحی وجود دارد و پزشکان توصیه می کنند که تا بهبود وضعیت غلظت خون خود صبر کنند .

اشخاصی که دارای بیماری هموفیلی بوده به دلیل انعقاد ضعیف خون بهتر است که جراحی بینی را انجام نداده زیرا قبل و بعد از جراحی احتمال خون ریزی در این افراد زیاد می باشد .

آسم و جراحی بینی

اشخاصی که آسم و تنگی نفس داشته اگر بیماریشان تحت کنترل باشد با نظر متخصص داخلی و بی هوشی و هم چنین انجام تست ریوی باید به جراحی بینی بپردازند و اگر آسم شدید باشد پزشکان و جراحان توصیه می کنند که جراحی صورت نپذیرد .

بیماری های صرع و یا MS

اشخاصی که این بیماری ها را دارند اگر بیماریشان کنترل شده باشد و در حال پیشرفت نبوده با نظر متخصص اعصاب می توانند جراحی عمل بینی را انجام داده و پس از مدت زمان ۶ ساعت پس از جراحی داروهای خود را مصرف کنند.

توصیه می شود قبل از انجام جراحی بینی هر گونه بیماری را دارید آن را به متخصص جراحی بینی اطلاع داده تا اقدامات لازم صورت پذیرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 1 =

پروتز سینه جراحی بینی جراحی بینی متخصص پوست درمان ناباروری آزمایش تیروئید